Головна

Про гімназію

Режим роботи

Міжнародна співпраця

Контакти

Новини проекту
Гуманітарна гімназія - експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського та регіонального рівнів, учасник національного проекту «Відкритий світ» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
В гімназії навчається 1022 учні в 34 класах. Учні 1-11 класів поглиблено вивчають англійську або німецьку мову, 3-11 класів - німецьку мову або англійську мову як другу іноземну.
У гімназії працює 97 педагогічних працівників. Серед них: 9 відмінників освіти України, 3 - нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», 35 учителів - методисти, 12 старших учителів, 53 учителя-спеціалісти вищої категорії.
У закладі обладнано 54 навчальні кабінети, 8 кабінетів кафедр, 2 кабінети психологів, кабінет соціального педагога, комп’ютерний клас, кабінет інформаційних технологій, «Зал досягнень», кабінет «Європейської освіти», кімната школяра, науково-методичні центри іноземних мов, початкового навчання, виховної роботи, контрольно-аналітичної, методичної роботи.
До послуг гімназистів 2 спортивні зали, гімнастичний зал, тренажерний зал, басейн з великою і малою ваннами, футбольне поле зі штучним покриттям, дитячий ігровий майданчик.
Заклад у 2011 році був відзначений дипломом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна» та медаллю «Трудова слава». Впродовж останніх років гімназія 6 разів входила в 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО. В 2017 році - срібною медаллю VІІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».
За останніх 5 років призерами Всеукраїнських олімпіад стали : на ІІІ етапі - 64 гімназиста, на ІV етапі – 17 гімназистів; призерами МАНу стали: ІІ етап - 65 гімназистів, ІІІ етап – 7 гімназистів.
Учні та вчителі гімназії беруть участь у Міжнародних проектах та програмах: «Школи: партнери майбутнього (PASCH)», «eTwinning», Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), «Молода Полонія», є партнерська співпраця з гімназією № 1 м. Люблін (Польща).
На базі гімназії функціонує культурно-освітній центр національних меншин України, при якому гімназисти мають змогу вивчати польську мову.

foto 20211013 2028404002

В період з 21.09 по 01.10.2021 р. в нашій гімназії була представлена за проектом PASCH виставка «Берлінські міфи». Протягом цього періоду виставку відвідали більше 300 учнів середніх та старших класів під час своїх уроків німецької мови.

foto 20211009 1504589232

Вчитель німецької мови нашої гімназії Попенко Лариса взяла участь в роботі XXVIII міжнародної науково-практичної конференції Асоціації українських германістів "Германістика та виклики часу: інтердисциплінарність, інтернаціоналізація та дигіталізація" у Львівському національному університеті імені Івана Франка, яка відбулася вкінці вересня.

Ось уже 13-ий рік наша гімназія є членом міжнародного проєкту PASCH ( Школи: партнери майбутнього), ініційованого посольством ФРН у 2008 році. Як і в попередніх роках, так і в цьому навчальному році за міжнародною програмою PASCH учні 4-11 кл. РГГ складали іспити з німецької мови та взяли участь у різноманітних конкурсах і воркшопах :
- Проєкт «Наш шкільний проєкт», тема «Вода в нашому житті» (10-В кл., вчителі німецької мови Попенко Л.А., Анікушина В.В., вчитель хімії Тригубець Л.Д. , вересень 2020), разом в партнерстві зі PASCH-школами м. Черкаси, Долина.
- Залучення учнів до проведення експериментів в рамках MINT – лабораторій Гете - інституту (вересень - жовтень 2020, 8 - 11 кл., вчителі німецької мови Попенко Л.А., Петрова О.Ф., Новосад А.Б., Герасимчук Н.М.)
- Тижні німецької мови (згідно окремого графіка, укладач Попенко Л.А.), (жовтень 2020)
- Проєкт (створення учнями власних відеороликів) у співпраці з посольством ФРН «Вчи німецьку мову! Німецька - це фантастично!» (жовтень 2020, вчителі Попенко Л.А, Дубич І.М., Анікушина В.В., Герасимчук Н.М., Новосад А.Б.)

foto 20210611 1520978135

В рамках проєкту PASCH і завдяки матеріальній підтримці Гете - інституту м. Київ (пані Вікторії Тимченко, пані Ольги Кисельової та пані Олени Недоходюк) в нашій гімназії оформлено «Німецький куточок» («Deutsche Ecke») на постійно діючій основі.

Вітаємо Зайцеву Юлію-9-Б, Бєлова Володимира-9-В, які здобули перемогу у конкурсі Гете Інституту"Poetry Slam" та успішно взяли участь у воркшопі!

Вітаємо Савич Софію(10-В) та Крушельницьку Поліну (9-А),які стали стипендіатами Гете Інституту та візьмуть участь в міжнародному таборі "Міжкультурний діалог про навколишнє середовище на Чорному морі".

Традиційно в січні надходить інформація від Гете-інституту, команди PASCH про умови участі у конкурсі на здобуття стипендії на мовні курси, які відбуваються влітку в Німеччині. Та через пандемію ці курси вже другий рік поспіль проходять он-лайн, та дає змогу покращити своє знання німецької мови, здобути багато цікавої інформації про німецькомовні країни, та познайомитися із своїми ровесниками з усього світу. Учні 9-10 класів РГГ активно взяли участь у цьогорічному конкурсі «Німеччина та Україна: спільне та відмінне» і четверо учнів виграли стипендії.

21.03.та 28.03.21 в рамках проєкту PASCH відбувся дигітальний воркшоп на тему"Культурна спадщина". Учасниками воркшопу були вчителі німецької мови зі Східної Європи та Центральної Азії,серед них і Новосад Алла Богданівна, учитель Рівненської гуманітарної гімназії. Керівниками воркшопу були референти з німецького бюро культурної спадщини Крістіан Ган та Голгер Кьон. Воркшоп проходив в інтерактивній формі.Учасники працювали в групах,виконували цікаві завдання,обмінювалися думками та створювали інтерактивні проєкти.

foto 20210331 1016637589

Гете-інституту щорічно проводить багато конкурсів для учнів із різним знанням мови. Один з цьогорічних - конкурс відео на тему« Моє життя у світі цифрової техніки» (« Mein Leben in der Digitalen Welt»). Учениця 10 в класу Софія Мартинюк взяла у ньому участь і виграла.

foto 20210316 1618385641

Сьогодні комікси все більше перетворюються на ефективну навчальну методику, коли школярам цікаво не лише читати, а й створювати свої шедеври. DIE FEDERSAMMLER були вже в деяких містах та країнах у гостях, і саме в цих місцях з’явилися книжки про пригоди головних героїв (наприклад: Єна, Франкфурт, Ерланген тощо). З 5 вересня по 20 грудня 2020 року DIE FEDERSAMMLER зупинилися і в Україні.
У рамках дводенної онлайн - майстерні (02.-04.06.2020) разом із двома тренерами, Ант’є Хюбнер та Бернадет Верес, 23 частина із серії дитячих книжок для підтримки тих, хто вивчає німецьку мову, набула перших обрисів. 12 школярів 10- 11 класів Рівненської гуманітарної гімназії створили основне наповнення книги. Вони вигадали сюжетну лінію та відправили головних героїв: Фіт’є, Лілі, професора Фіннігана та професора Герца - переживати пригоди на яблучній плантації, на городі та в будинку. З допомогою вчителя німецької мови Герасимчук Н.М. всі матеріали були розроблені впродовж цього часу на основі робочих листів і зразу ж переписані німецькою мовою.