Головна

Про гімназію

Режим роботи

Міжнародна співпраця

Контакти

Новини проекту
Гуманітарна гімназія - експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського та регіонального рівнів, учасник національного проекту «Відкритий світ» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
В гімназії навчається 1022 учні в 34 класах. Учні 1-11 класів поглиблено вивчають англійську або німецьку мову, 3-11 класів - німецьку мову або англійську мову як другу іноземну.
У гімназії працює 97 педагогічних працівників. Серед них: 9 відмінників освіти України, 3 - нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», 35 учителів - методисти, 12 старших учителів, 53 учителя-спеціалісти вищої категорії.
У закладі обладнано 54 навчальні кабінети, 8 кабінетів кафедр, 2 кабінети психологів, кабінет соціального педагога, комп’ютерний клас, кабінет інформаційних технологій, «Зал досягнень», кабінет «Європейської освіти», кімната школяра, науково-методичні центри іноземних мов, початкового навчання, виховної роботи, контрольно-аналітичної, методичної роботи.
До послуг гімназистів 2 спортивні зали, гімнастичний зал, тренажерний зал, басейн з великою і малою ваннами, футбольне поле зі штучним покриттям, дитячий ігровий майданчик.
Заклад у 2011 році був відзначений дипломом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна» та медаллю «Трудова слава». Впродовж останніх років гімназія 6 разів входила в 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО. В 2017 році - срібною медаллю VІІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».
За останніх 5 років призерами Всеукраїнських олімпіад стали : на ІІІ етапі - 64 гімназиста, на ІV етапі – 17 гімназистів; призерами МАНу стали: ІІ етап - 65 гімназистів, ІІІ етап – 7 гімназистів.
Учні та вчителі гімназії беруть участь у Міжнародних проектах та програмах: «Школи: партнери майбутнього (PASCH)», «eTwinning», Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), «Молода Полонія», є партнерська співпраця з гімназією № 1 м. Люблін (Польща).
На базі гімназії функціонує культурно-освітній центр національних меншин України, при якому гімназисти мають змогу вивчати польську мову.

Ось уже 13-ий рік наша гімназія є членом міжнародного проєкту PASCH ( Школи: партнери майбутнього), ініційованого посольством ФРН у 2008 році. Як і в попередніх роках, так і в цьому навчальному році за міжнародною програмою PASCH учні 4-11 кл. РГГ складали іспити з німецької мови та взяли участь у різноманітних конкурсах і воркшопах :
- Проєкт «Наш шкільний проєкт», тема «Вода в нашому житті» (10-В кл., вчителі німецької мови Попенко Л.А., Анікушина В.В., вчитель хімії Тригубець Л.Д. , вересень 2020), разом в партнерстві зі PASCH-школами м. Черкаси, Долина.
- Залучення учнів до проведення експериментів в рамках MINT – лабораторій Гете - інституту (вересень - жовтень 2020, 8 - 11 кл., вчителі німецької мови Попенко Л.А., Петрова О.Ф., Новосад А.Б., Герасимчук Н.М.)
- Тижні німецької мови (згідно окремого графіка, укладач Попенко Л.А.), (жовтень 2020)
- Проєкт (створення учнями власних відеороликів) у співпраці з посольством ФРН «Вчи німецьку мову! Німецька - це фантастично!» (жовтень 2020, вчителі Попенко Л.А, Дубич І.М., Анікушина В.В., Герасимчук Н.М., Новосад А.Б.)

foto 20210611 1520978135

В рамках проєкту PASCH і завдяки матеріальній підтримці Гете - інституту м. Київ (пані Вікторії Тимченко, пані Ольги Кисельової та пані Олени Недоходюк) в нашій гімназії оформлено «Німецький куточок» («Deutsche Ecke») на постійно діючій основі.

Вітаємо Зайцеву Юлію-9-Б, Бєлова Володимира-9-В, які здобули перемогу у конкурсі Гете Інституту"Poetry Slam" та успішно взяли участь у воркшопі!

Вітаємо Савич Софію(10-В) та Крушельницьку Поліну (9-А),які стали стипендіатами Гете Інституту та візьмуть участь в міжнародному таборі "Міжкультурний діалог про навколишнє середовище на Чорному морі".

Традиційно в січні надходить інформація від Гете-інституту, команди PASCH про умови участі у конкурсі на здобуття стипендії на мовні курси, які відбуваються влітку в Німеччині. Та через пандемію ці курси вже другий рік поспіль проходять он-лайн, та дає змогу покращити своє знання німецької мови, здобути багато цікавої інформації про німецькомовні країни, та познайомитися із своїми ровесниками з усього світу. Учні 9-10 класів РГГ активно взяли участь у цьогорічному конкурсі «Німеччина та Україна: спільне та відмінне» і четверо учнів виграли стипендії.

21.03.та 28.03.21 в рамках проєкту PASCH відбувся дигітальний воркшоп на тему"Культурна спадщина". Учасниками воркшопу були вчителі німецької мови зі Східної Європи та Центральної Азії,серед них і Новосад Алла Богданівна, учитель Рівненської гуманітарної гімназії. Керівниками воркшопу були референти з німецького бюро культурної спадщини Крістіан Ган та Голгер Кьон. Воркшоп проходив в інтерактивній формі.Учасники працювали в групах,виконували цікаві завдання,обмінювалися думками та створювали інтерактивні проєкти.

foto 20210331 1016637589

Гете-інституту щорічно проводить багато конкурсів для учнів із різним знанням мови. Один з цьогорічних - конкурс відео на тему« Моє життя у світі цифрової техніки» (« Mein Leben in der Digitalen Welt»). Учениця 10 в класу Софія Мартинюк взяла у ньому участь і виграла.

foto 20210316 1618385641

Сьогодні комікси все більше перетворюються на ефективну навчальну методику, коли школярам цікаво не лише читати, а й створювати свої шедеври. DIE FEDERSAMMLER були вже в деяких містах та країнах у гостях, і саме в цих місцях з’явилися книжки про пригоди головних героїв (наприклад: Єна, Франкфурт, Ерланген тощо). З 5 вересня по 20 грудня 2020 року DIE FEDERSAMMLER зупинилися і в Україні.
У рамках дводенної онлайн - майстерні (02.-04.06.2020) разом із двома тренерами, Ант’є Хюбнер та Бернадет Верес, 23 частина із серії дитячих книжок для підтримки тих, хто вивчає німецьку мову, набула перших обрисів. 12 школярів 10- 11 класів Рівненської гуманітарної гімназії створили основне наповнення книги. Вони вигадали сюжетну лінію та відправили головних героїв: Фіт’є, Лілі, професора Фіннігана та професора Герца - переживати пригоди на яблучній плантації, на городі та в будинку. З допомогою вчителя німецької мови Герасимчук Н.М. всі матеріали були розроблені впродовж цього часу на основі робочих листів і зразу ж переписані німецькою мовою.

Учні нашої гімназії, 2-В класу( вчитель німецької мови, мультиплікатор KinderUni Петрова О.Ф.) та 3-Г класу (вчитель німецької мови Анікушина В.В.) долучилися до міжнародної акції "Привітайте Мишку з 50-річчям". Мишка - дуже відома фігура на німецькому телебаченні, яку знають і люблять не тільки діти, а й дорослі. Вона має свою передачу, яка так і називається "Mit der Maus " ("Передача з Мишкою"). Саме вона започаткувала і "Дитячий цифровий університет", з яким працюють охоче вчителі, батьки та учні гімназії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

foto 20201221 2017759718

В рамках Тижнів німецької мови, що відбувалися протягом жовтня місяця, учні 8-11 класів Рівненської гуманітарної гімназії взяли активну участь у проєкті «Вчи німецьку мову! Німецька – це фантастично!», в якому за допомогою створених власних відеороликів – реклам пояснювали важливість вивчення німецької мови, а також, таким чином, продемонстрували свої знання мови, здобутих за роки навчання в Рівненській гуманітарній гімназії. Відеоролики були розміщені на каналі Youtube та надіслані в Київ, в Посольство Федеративної Республіки Німеччини та Інститут Гете.