Мета проекту:
Привернути увагу громадськості та органів самоврядування міста до глобальної проблеми твердих побутових відходів.
Формувати екологічну культуру учнів.
Роз’яснення серед громадськості необхідності збереження навколишнього середовища.
Завдання проекту:
Розробити план заходів щодо покращення екологічної проблеми викиду використаних батарейок. Висвітлити результати дослідження на сайті гімназії, екологічному стенді; рекомендувати учням гімназії, жителям міста вжити необхідні заходи щодо утилізації використаних батарейок на території міста, покращення санітарно-епідеміологічного стану міста.
Актуальність проекту:
Використані елементи живлення містять ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи й сполуки. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, а речовини, які є в їхньому складі, випаровуються та вимиваються.
Через воду й повітря токсичні метали потрапляють у живі організми, внаслідок чого викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни та ракові захворювання.
Для промисловості відпрацьовані батарейки — це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів — кольорових металів та мінералів.
Тому доцільніше налагодити переробку батарей, ніж просто викидати їх на загальні сміттєзвалища. В Україні працює завод для переробки батарейок (ДП «Аргентум»), розташований у Львові. ДП «Аргентум» володіє відпрацьованими технологіями переробки основних груп батарейок (80% обсягу, що збирається) та може, приритмічних поставках, промислово переробляти близько 1 тонни на день. При зростанні обсягів зібраного матеріалу до проекту будуть долучені й інші підприємства галузі з передачею відповідних технологій.
Учасники проекту:
Учні, батьки та вчителі гімназії.
Стислий опис проекту
Участь у проекті беруть всі учні гімназії, вчителі. Ємкість для збирання використаних батарейок розміщена в спеціально відведеному місті у шкільному коридорі, поруч розміщена інформація про важливість даної акції. Учні та вчителі активно відгукуються і підтримують такі корисні починання в нашій гімназії. З кожним днем використаних елементів живлення стає все більше і більше.
Вже впродовж 4-х років учні гуманітарної гімназії здають більше 10 кг використаних батарейок для переробки в ГО «Екоклуб», що знаходиться в нашому місті на вул. Петра Могили. Завдяки реалізації проекту розширено коло однодумців, які не залишилися байдужими до проблем забруднення використаними батарейками. Нашу роботу підтримали учні, батьки, вчителі гімназії.