Головна

Про гімназію

Режим роботи

Міжнародна співпраця

Контакти

Українська вишиванка
Гуманітарна гімназія - експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського та регіонального рівнів, учасник національного проекту «Відкритий світ» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
В гімназії навчається 1022 учні в 34 класах. Учні 1-11 класів поглиблено вивчають англійську або німецьку мову, 3-11 класів - німецьку мову або англійську мову як другу іноземну.
У гімназії працює 97 педагогічних працівників. Серед них: 9 відмінників освіти України, 3 - нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», 35 учителів - методисти, 12 старших учителів, 53 учителя-спеціалісти вищої категорії.
У закладі обладнано 54 навчальні кабінети, 8 кабінетів кафедр, 2 кабінети психологів, кабінет соціального педагога, комп’ютерний клас, кабінет інформаційних технологій, «Зал досягнень», кабінет «Європейської освіти», кімната школяра, науково-методичні центри іноземних мов, початкового навчання, виховної роботи, контрольно-аналітичної, методичної роботи.
До послуг гімназистів 2 спортивні зали, гімнастичний зал, тренажерний зал, басейн з великою і малою ваннами, футбольне поле зі штучним покриттям, дитячий ігровий майданчик.
Заклад у 2011 році був відзначений дипломом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна» та медаллю «Трудова слава». Впродовж останніх років гімназія 6 разів входила в 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО. В 2017 році - срібною медаллю VІІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».
За останніх 5 років призерами Всеукраїнських олімпіад стали : на ІІІ етапі - 64 гімназиста, на ІV етапі – 17 гімназистів; призерами МАНу стали: ІІ етап - 65 гімназистів, ІІІ етап – 7 гімназистів.
Учні та вчителі гімназії беруть участь у Міжнародних проектах та програмах: «Школи: партнери майбутнього (PASCH)», «eTwinning», Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), «Молода Полонія», є партнерська співпраця з гімназією № 1 м. Люблін (Польща).
На базі гімназії функціонує культурно-освітній центр національних меншин України, при якому гімназисти мають змогу вивчати польську мову.

foto 20200105 1918303039

Мета проекту:
привернути увагу до українських національних надбань, зокрема до автентичної вишивки.
Завдання проекту:
? популяризувати такий вид прикладного мистецтва як вишивання;
? презентувати родинні вишивки;
? створити в гімназії атмосферу творчості та патріотизму.
Актуальність проекту:
З духовним відродженням нашої країни все більше ми звертаємося до національних надбань, зокрема до автентичної вишиванки, яка стає все популярнішою не тільки в Україні, а й за її межами. Вишиванка є не лише традиційним історичним одягом українців, а й сучасним та модним трендом. Кожна сорочка – це витвір мистецтва, який випромінює тільки позитивну енергетику, яка йде від майстрині, що її створювала. Українська вишивка цінується в усьому світі, а в українських родинах передається з покоління в покоління.
Учасники проекту:
Учні та вчителі гімназії
Стислий опис проекту:
Акція мала культурно-просвітницький характер, та була покликана привернути увагу до українських національних надбань. 18 травня, в День української вишиванки вчителі та учні прийшли у вишиванках з різними орнаментами та вишитими у різних техніках: хрестик, художня гладь, занизування, мережка. У акції взяло участь близько 1000 учнів та вчителів. Багато дітей не вдягнуло сорочки тому, що не мають їх у своєму гардеробі. Ця акція спонукала їх до придбання вишиванки. Дехто з дівчат виявив бажання після акції вишити сорочку власноруч, а значить вкласти в неї свою душу, натхнення, фантазію. Також у цей день була організована виставка «Невтомне творіння рук золотих». Учні гімназії принесли рушники, серветки, сорочки, пояси вишиті не лише руками мам, бабусь, тіток чи хресних, але й прабабусь.

foto 20200105 1370932733