Головна

Про гімназію

Режим роботи

Міжнародна співпраця

Контакти

Історія закладу

Вітаю Вас, шановні користувачі, на оновленому сайті Рівненської гуманітарної гімназії

vitanya 20170623 1708399044

Тут ви зможете знайти всю важливу інформацію про гуманітарну гімназію, переглянути новини нашого закладу, скористатись додатковим навчальним матеріалом з різних предметів, вчасно дізнатись про проведення батьківських зборів чи інших заходів.

На відміну від попередньої версії, тепер у Вас буде можливість зручно та без будь-яких проблем переглядати гімназійний сайт на мобільних телефонах, оскільки він був оптимізований для роботи на всіх сучасних мобільних пристроях (хоч перевага надається desktop-версії).

Сподіваюсь Вам сподобається оновлений дизайн та функціонал нашого сайту і Ви отримаєте від перегляду та роботи з ним лише позитивні емоції.

Вітаємо Вас на оновленому сайті РГГ
Гуманітарна гімназія - експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського та регіонального рівнів, учасник національного проекту «Відкритий світ» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
В гімназії навчається 1022 учні в 34 класах. Учні 1-11 класів поглиблено вивчають англійську або німецьку мову, 3-11 класів - німецьку мову або англійську мову як другу іноземну.
У гімназії працює 97 педагогічних працівників. Серед них: 9 відмінників освіти України, 3 - нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», 35 учителів - методисти, 12 старших учителів, 53 учителя-спеціалісти вищої категорії.
У закладі обладнано 54 навчальні кабінети, 8 кабінетів кафедр, 2 кабінети психологів, кабінет соціального педагога, комп’ютерний клас, кабінет інформаційних технологій, «Зал досягнень», кабінет «Європейської освіти», кімната школяра, науково-методичні центри іноземних мов, початкового навчання, виховної роботи, контрольно-аналітичної, методичної роботи.
До послуг гімназистів 2 спортивні зали, гімнастичний зал, тренажерний зал, басейн з великою і малою ваннами, футбольне поле зі штучним покриттям, дитячий ігровий майданчик.
Заклад у 2011 році був відзначений дипломом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна» та медаллю «Трудова слава». Впродовж останніх років гімназія 6 разів входила в 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО. В 2017 році - срібною медаллю VІІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».
За останніх 5 років призерами Всеукраїнських олімпіад стали : на ІІІ етапі - 64 гімназиста, на ІV етапі – 17 гімназистів; призерами МАНу стали: ІІ етап - 65 гімназистів, ІІІ етап – 7 гімназистів.
Учні та вчителі гімназії беруть участь у Міжнародних проектах та програмах: «Школи: партнери майбутнього (PASCH)», «eTwinning», Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), «Молода Полонія», є партнерська співпраця з гімназією № 1 м. Люблін (Польща).
На базі гімназії функціонує культурно-освітній центр національних меншин України, при якому гімназисти мають змогу вивчати польську мову.

Історія Рівненської гуманітарної гімназії розпочала свій відлік від 5 лютого 1944 р.. Вже через 3 дні після звільнення міста Рівного від німецько-фашистських загарбників школа №7 відчинила двері для перших учнів. Невеличке двоповерхове приміщення, яке знаходилось на вулиці Кірова.

У школі на той час працювало всього 5 учителів. Перший навчальний рік тривав з 5 лютого по 31 серпня без перерви на канікули. Наступного дня, 1 вересня, розпочався новий навчальний рік. Кількість учнів зросла, і школа тримала ще одне приміщення одноповерховий будиночок на 4 класні кімнати. Збільшився і педагогічний колектив.

У 1956 році учні та вчителі перейшли в новозбудоване приміщення, яке розташовувалось на вулиці С. Ковалевської, 17.

stara wkola 20171001 1630459681

У 1958 році школа №7 отримала статус спеціалізованого навчального закладу з поглибленим вивченням англійської мови. Вже через рік англійська мова в школі вивчається з першого класу.

У шістдесятих роках середня школа №7 стала методичним центром з вивчення англійської мови в області. Англійською мовою викладались такі предмети, як: історія та географія, англійська та американська літератури. До переліку предметів, які вивчались у школі, вводиться військовий переклад.

На жаль, невдовзі приміщення школи прийшло в аварійний стан. Упродовж чотирьох років, з лютого 1988 по квітень 1991 років, йшло будівництво нової школи, учні навчалися у другу зміну в приміщенні середньої школи №2. У квітні 1992 року школа №7 святкувала новосілля, отримавши сучасну будову, зведену на місці старої школи .

У липні 1994 року, в перші роки нової, незалежної України, з ініціативи директора школи Умурзакової Тамари Федорівни, середню школу №7 було реорганізовано в навчальний заклад нового типу – гуманітарну гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов.

Сьогодні Рівненська гуманітарна гімназія – експериментальний навчальний заклад Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, філія і структурний підрозділ лабораторії інноваційних виховних технологій Рівненського державного гуманітарного університету, в якому навчаються 957 учнів, працює 95 учителів. Серед педагогів:

• 2 заслужених учителя України;

• 3 нагородженні нагрудним знаком "Василь Сухомлинський";

• 12 учителів – відмінники освіти України;

• 30 учителі-методисти;

• 12 старших учителів;

• 49 спеціалістів вищої категорії .

Педагогічний колектив гімназії працює над науково-методичною проблемою "Розвиток і виховання особистості гімназиста в єдиному освітньому європейському просторі".

Учителі гімназії, об'єднані в 9 науково-предметних кафедр, впроваджують у навчальній та виховній діяльності інноваційні технології: ігрові, проблемного навчання, "діалогу культур", формування творчої особистості, сугестивну, проектну, педагогічної акмеології, "створення ситуації успіху", саморозвитку, тренінгову, комунікативного навчання.

У гімназії обладнано 54 навчальних кабінети, кабінети кафедр, 2 кабінети психолога, кабінет соціального педагога, комп'ютерний клас, кімната школяра, кабінет української духовності, науково-методичні центри з початкового навчання, іноземної мови, виховної роботи, контрольно-аналітичної і науково-методичної роботи. До послуг гімназистів є 3 спортивні зали, актовий зал, басейн, науково-технічний центр, бібліотека з читальним залом, майстерні для занять з обслуговуючої праці, технологій.

Учні та вчителі гімназії беруть участь у 8 міжнародних програмах та проектах.