Головна

Про гімназію

Режим роботи

Міжнародна співпраця

Контакти

Історія закладу
Гуманітарна гімназія - експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського та регіонального рівнів, учасник національного проекту «Відкритий світ» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
В гімназії навчається 1022 учні в 34 класах. Учні 1-11 класів поглиблено вивчають англійську або німецьку мову, 3-11 класів - німецьку мову або англійську мову як другу іноземну.
У гімназії працює 97 педагогічних працівників. Серед них: 9 відмінників освіти України, 3 - нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», 35 учителів - методисти, 12 старших учителів, 53 учителя-спеціалісти вищої категорії.
У закладі обладнано 54 навчальні кабінети, 8 кабінетів кафедр, 2 кабінети психологів, кабінет соціального педагога, комп’ютерний клас, кабінет інформаційних технологій, «Зал досягнень», кабінет «Європейської освіти», кімната школяра, науково-методичні центри іноземних мов, початкового навчання, виховної роботи, контрольно-аналітичної, методичної роботи.
До послуг гімназистів 2 спортивні зали, гімнастичний зал, тренажерний зал, басейн з великою і малою ваннами, футбольне поле зі штучним покриттям, дитячий ігровий майданчик.
Заклад у 2011 році був відзначений дипломом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна» та медаллю «Трудова слава». Впродовж останніх років гімназія 6 разів входила в 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО. В 2017 році - срібною медаллю VІІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».
За останніх 5 років призерами Всеукраїнських олімпіад стали : на ІІІ етапі - 64 гімназиста, на ІV етапі – 17 гімназистів; призерами МАНу стали: ІІ етап - 65 гімназистів, ІІІ етап – 7 гімназистів.
Учні та вчителі гімназії беруть участь у Міжнародних проектах та програмах: «Школи: партнери майбутнього (PASCH)», «eTwinning», Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), «Молода Полонія», є партнерська співпраця з гімназією № 1 м. Люблін (Польща).
На базі гімназії функціонує культурно-освітній центр національних меншин України, при якому гімназисти мають змогу вивчати польську мову.

 

Історія Рівненської гуманітарної гімназії розпочалася 5 лютого 1944 року. Вже через 3 дні після звільнення міста Рівного від німецько-фашистських загарбників школа №7 відчинила двері для перших учнів. Уроки проходили у невеличкому двоповерховому приміщенні, яке знаходилось на вулиці Кірова.

У школі на той час працювало всього 5 учителів. Перший навчальний рік тривав з 5 лютого по 31 серпня без перерви на канікули. Наступного дня, 1 вересня, розпочався новий навчальний рік. Кількість учнів зросла, і школа тримала ще одне приміщення - одноповерховий будиночок на 4 класні кімнати. Збільшився і педагогічний колектив.

У 1956 році учні та вчителі перейшли в новозбудоване приміщення, яке розташовувалось на вулиці С. Ковалевської, 17.

stara wkola 20171001 1630459681

У 1958 році школа №7 отримала статус спеціалізованого навчального закладу з поглибленим вивченням англійської мови. Вже через рік англійська мова в школі вивчається з першого класу.

У шістдесятих роках середня школа №7 стала методичним центром з вивчення англійської мови в області. Англійською мовою викладались такі предмети: історія та географія, англійська та американська літератури. До переліку предметів, які вивчались у школі, вводиться військовий переклад.

На жаль, невдовзі приміщення школи прийшло в аварійний стан. Упродовж чотирьох років, з лютого 1988 по квітень 1991 років, йшло будівництво нової школи, учні навчалися у другу зміну в приміщенні середньої школи №2. У квітні 1992 року школа №7 святкувала новосілля, отримавши сучасну будівлю, зведену на місці старої школи .

У липні 1994 року, в перші роки нової, незалежної України, з ініціативи директора школи Умурзакової Тамари Федорівни, середню школу №7 було реорганізовано в навчальний заклад нового типу – гуманітарну гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов.

Сьогодні Рівненська гуманітарна гімназія Рівненської міської ради – експериментальний освітній заклад всеукраїнського та регіонального рівнів. Науково-методична проблема педагогічного колективу закладу - «Розвиток професійних компетентностей, інноваційної та методичної культури педагогічних працівників в умовах розбудови Нової української школи».

В закладі навчається 1144 здобувачів освіти, працює 102 педагоги.

Серед педагогів:
• 2 нагородженні нагрудним знаком "Василь Сухомлинський";
• 12 учителів – відмінники освіти України;
• 33 учителі-методисти;
• 18 старших учителів;
• 64 спеціалістів вищої категорії .

Педагогічні працівники впроваджують у освітній діяльності інноваційні технології, зокрема сугестивну, проектну, педагогічної акмеології, особистісно-зорієнтовану, STEM-освіту, CLIL тощо.

У гімназії обладнано 56 навчальних кабінетів, кабінети кафедр, 2 кабінети практичних психологів, кабінет соціального педагога, 3 комп'ютерні класи, кімната школяра, науково-методичні центри з початкового навчання, іноземної мови, виховної роботи, моніторингу, науково-методичної роботи. До послуг гімназистів є 3 спортивні зали, міні-поле для футболу зі штучним покриттям, актова зала, басейн з малою та великою ваннами, кабінет корекційної роботи, бібліотека з читальним залом, майстерні для занять із обслуговуючої праці, технологій. Учні та вчителі гімназії беруть участь у 8 міжнародних програмах та проектах.

За останні роки РГГ була відзначена:
- дипломом Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості товарів та послуг «Золота фортуна»;
- переможець відкритого рейтингу популярності «Гордість міста» в номінації «Кращий загальноосвітній заклад»;
- нагороджена Грамотою Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації з ІІ місце у ІІ етапі конкурсу «Загальноосвітній навчальний заклад року»;
- щороку переможець міського рейтингу «Кращий загальноосвітній заклад нового типу»;
- нагороджена срібною медаллю VIII Міжнародної виставки “Сучасні заклади освіти 2017».