Історія нашого освітнього закладу розпочалася 5 лютого 1944 року. За майже 80-річну історію він тричі змінював свою назву. Це був шлях від середньої школи №7 до Рівненського ліцею №7 Рівненської міської ради. У далекому 1944 році, через три дні після звільнення міста Рівного від нацистських загарбників, відчинила двері для перших учнів школа №7, саме такою була перша назва закладу. Уроки проходили у невеличкому двоповерховому приміщенні, яке знаходилось на вулиці Кірова.
У школі на той час працювало всього 5 учителів. Перший навчальний рік тривав з 5 лютого по 31 серпня без перерви на канікули. Наступного дня, 1 вересня, розпочався новий навчальний рік. Кількість учнів зросла, і школа тримала ще одне приміщення - одноповерховий будиночок на 4 класні кімнати. Збільшився і педагогічний колектив.
У 1956 році учні та вчителі перейшли в новозбудоване приміщення, яке розташовувалось на вулиці С. Ковалевської, 17.
У 1958 році школа №7 отримала статус спеціалізованого навчального закладу з поглибленим вивченням англійської мови. Вже через рік англійська мова в школі вивчається з першого класу.
У шістдесятих роках середня школа №7 стала методичним центром з вивчення англійської мови в області. Англійською мовою викладались такі предмети: історія та географія, англійська та американська літератури. До переліку предметів, які вивчались у школі, вводиться військовий переклад.
На жаль, невдовзі приміщення школи прийшло в аварійний стан. Упродовж чотирьох років, з лютого 1988 по квітень 1991 років, йшло будівництво нової школи, учні навчалися у другу зміну в приміщенні середньої школи №2. У квітні 1992 року школа №7 святкувала новосілля, отримавши сучасну будівлю, зведену на місці старої школи .
У липні 1994 року, в перші роки нової незалежної України, з ініціативи директора школи Умурзакової Тамари Федорівни, середню школу №7 було реорганізовано в навчальний заклад нового типу – гуманітарну гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов. Впродовж десятиліть гімназія була експериментальним освітнім закладом всеукраїнського та регіонального рівнів.
Педагогічні працівники впроваджували у освітній діяльності інноваційні технології, зокрема сугестивну, проектну, педагогічної акмеології, особистісно-зорієнтовану, STEM-освіту, CLIL тощо.
У гімназії було обладнано 56 навчальних кабінетів, кабінети кафедр, 2 кабінети практичних психологів, кабінет соціального педагога, 3 комп'ютерні класи, кімната школяра, науково-методичні центри з початкового навчання, іноземної мови, виховної роботи, моніторингу, науково-методичної роботи. До послуг гімназистів є 3 спортивні зали, міні-поле для футболу зі штучним покриттям, актова зала, басейн з малою та великою ваннами, кабінет корекційної роботи, бібліотека з читальним залом, майстерня для занять із обслуговуючої праці, технологій. Учні та вчителі гімназії беруть участь у 8 міжнародних програмах та проектах. У 2007 році директором гімназії призначено Зою Володимирівну Макарчук, яка очолює заклад і сьогодні.
За останні роки гімназія була відзначена:
- дипломом Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості товарів та послуг «Золота фортуна»;
- переможець відкритого рейтингу популярності «Гордість міста» в номінації «Кращий загальноосвітній заклад»;
- нагороджена Грамотою Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації за ІІ місце у ІІ етапі конкурсу «Загальноосвітній навчальний заклад року»;
- щороку переможець міського рейтингу «Кращий загальноосвітній заклад нового типу»;
- нагороджена срібною медаллю VIII Міжнародної виставки “Сучасні заклади освіти 2017».
У 2022 році, в рамках реформи Нової Української Школи, Рівненська гуманітарна гімназія Рівненської міської ради реорганізована в Рівненський ліцей №7 Рівненської міської ради. Це дозволить дітям, які приходять у перший клас ліцею, навчатися в одному закладі впродовж 12 років.
Сьогодення ліцею №7:
В закладі навчається більше 1200 здобувачів освіти, працює більше 100 педагогів. Члени педагогічного колективу мають звання " Відмінник освіти України», «старший учитель», «учитель-методист», а також нагородженні нагрудним знаком "Василь Сухомлинський».
Наш освітній заклад завжди був місцем, де думка кожної дитини має бути почута, де кожен учень може себе реалізувати як індивідуальність, де виховуються лідери та активні громадяни з високими моральними стандартами. Ласкаво просимо в Рівненський ліцей №7 Рівненської міської ради!