Завдяки партнерству з інститутом Гете та під керівництвом вчителів німецької мови Попенко Л.А. та Анікушиної В.В. група учнів 10-Б та 10-В класів нашої гімназії мали змогу взяти активну участь в міжшкільному онлайн-проєкті з дослідження води.
Протягом двох днів (28-29 вересня) гімназисти досліджували зразки води з різних джерел: з колодязі, з-під крана, з Усті та газовану мінеральну воду. З допомогою вчительки хімії Тригубець Л. Д. вони виміряли кислотність води, потім профільтрували її, використовуючи пісок, глину та камінці, і знову виміряли кислотність. Результати здивували усіх. До проведення досліду учні були впевнені, що вода з Усті зовсім непридатна для використання, але виявилось, що вона відповідає нормам кислотності і є найближчою за показниками до нейтрального середовища як до, так і після фільтрування, отже, якщо її належним чином очистити, її можна буде використовувати у побуті.
Крім того, учасники проєкту подивилися фільм про екологічну ситуацію у нашій місцевості, знятий минулого року випускниками нашої гімназії Тарасом Родзіним та Георгієм Данилишиним, ознайомилися з текстами про необхідність ощадливого використання води.
Робота над проєктом виявилася не лише цікавою та пізнавальною, але й відбувалася у досить незвичному форматі. У зв'язку з пандемією коронавірусу конференція з школами-партнерами з Черкас, Долини і Тернополя відбувалася повністю у режимі онлайн, що, звичайно, викликало деякі труднощі, адже у таких ситуаціях майже неможливо уникнути деяких технічних неполадок. Але, незважаючи на усі перешкоди, онлайн зустріч відбулася успішно. Усі учасники проєкту отримали яскраві враження та незабутній досвід роботи у досить незвичайних обставинах. (Сподіваємося, до початку наступного проекту епідемічна ситуація у світі й в Україні зокрема покращиться, і ми зможемо повернутися до звичного нам формату роботи.)
Висловлюємо щиру подяку інституту Гете та програмі PASCH за можливість брати участь у таких цікавих проєктах!
Учасники та керівники проєкту