Головна

Про ліцей

Режим роботи

Міжнародна співпраця

Контакти

Головна
Рівненський ліцей №7 Рівненської міської ради
В закладі навчається більше 1200 здобувачів освіти, працює більше 100 педагогів.
Члени педагогічного колективу мають звання " Відмінник освіти України», «старший учитель», «учитель-методист», а також нагородженні нагрудним знаком "Василь Сухомлинський».
У закладі обладнано 56 навчальних кабінетів, кабінети кафедр, 2 кабінети практичних психологів, кабінет соціального педагога, 3 комп'ютерні класи, кімната школяра, науково-методичні центри з початкового навчання, іноземної мови, виховної роботи, моніторингу.
До послуг здобувачів освіти обладнано 3 спортивні зали, міні-поле для футболу зі штучним покриттям, актова зала, басейн з малою та великою ваннами, кабінет корекційної роботи, бібліотека з читальним залом, майстерня для занять із обслуговуючої праці, технологій.
Заклад у 2011 році був відзначений дипломом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна» та медаллю «Трудова слава». Впродовж останніх років гімназія 6 разів входила в 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО. В 2017 році - срібною медаллю VІІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».
Щороку здобувачі освіти закладу стають переможцями та призерами олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, спортивних змагань та конкурсів.
Учні та вчителі ліцею беруть участь у Міжнародних проектах та програмах: «Школи: партнери майбутнього (PASCH)», «eTwinning», Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), «Молода Полонія», є партнерська співпраця з гімназією № 1 м. Люблін (Польща).
На базі ліцею функціонує культурно-освітній центр національних меншин України, при якому учні мають змогу вивчати польську мову.

Сучасне українське суспільство висуває нові вимоги, насамперед, до педагогів. Тому вчителі кафедри початкового навчання мають активну життєву позицію, постійно перебувають в творчому пошуку інноваційних підходів у сучасній педагогіці.
З 2014-2015 навчального року вчителі початкових класів з великим ентузіазмом долучились до участі в науково-педагогічному проекті «Інтелект України». За програмами проекту уже навчаються учні 1 – А, 2 – А та 3 – В класів гімназії.
Програма проекту «Інтелект України» орієнтується на високий рівень знань, всебічний розвиток дітей. Вона вирізняється з-поміж інших темпами здобуття учнями знань, ілюстративність, науковістю, доступністю поданої інформації, формуванням комплексу знань, умінь і навичок для всебічного розвитку особистості. Проект сприяє більш гнучкому мисленню, розвиває пам'ять, дрібну моторику, дає міцний фундамент для розвитку інтелекту. Це нова якість освіти, новий підхід до навчання.

 20170124 1280314434 20170620 1885558643

«Не кажи не вмію, а кажи навчусь» – девіз кожного учня проектного класу. Позитивним є те, що крім високого інтелектуального розвитку у цих учнів уже сформовані кращі людські цінності: милосердя і взаємодопомога, почуття власної гідності, патріотизму та любові до Батьківщини. Вчителі Шоха Олена Святославівна, Шмачук Любов Несторівна, Гусарук Оксана Сергіївна та Мороз Наталія Сергіївна – справжні майстрині педагогічної справи. Вони наполегливо працюють, самовдосконалюються, відвідують «Школу динамічної майстерності», показові уроки своїх колег, прислухаються до порад коучів. Ці вчителі знаходять підхід до кожного учня, запалюють вогники допитливості, наполегливості та впевненості, наповнюють дитячі душі своєю любов'ю, а також дають власний приклад доброти, справедливості та цілеспрямованості на шляху до досягнення своєї мети.
Діти із задоволенням працюють на уроках, вчаться робити висновки, висловлюють свої думки, творчо працюють із матеріалом, вчаться практично застосовувати набуті знання.

 20170124 1885559818 20170620 1247691904

Важливим моментом проекту є формування емоційно-позитивного стану дітей в процесі навчання. Це відбувається через вдалу добірку видів завдань: виконання пісень під караоке, читання казок способом стеження за диктором презентації, робота з уривками мультфільмів.

 20170124 1949885658 20170620 2092066781

Цікава методика подання школярам нового матеріалу (використання наочності, аудіо- та відеоматеріалів, обов'язкова робота з географічними картами).

 20170124 1433139619 20170620 1909046317

На відміну від традиційного навчання, у проекті «Інтелект України» запроваджені предмети: інтегрований курс «Навчаємось разом» та «Еврика».
На уроках «Навчаємось разом» діти здобувають знання з різних предметів. Вправи «Броунівський рух», «Вчитель», «Найкраща дикторська група» вчать дітей бути дружними, працювати в колективі, бути успішними не тільки в навчанні, а й у житті. Завдання цього курсу – розвивати пам'ять, сконцентровувати увагу на найскладнішому, уміння працювати і доводити все до кінця, аналізувати і синтезувати знання, робити висновки.
Не менш цікавими завданнями насичені уроки «Еврики». На них створюються ситуації, які сприяють творчості та ідеям розв'язання проблем. Розвивають креативне мислення як стрижневої важливої якості творчої особистості. Діти розробляють алгоритм вирішення творчих задач та стають винахідниками.
Про успіх та престиж науково-педагогічного проекту «Інтелект України» свідчать схвальні відгуки батьків щодо навчання їх дітей, а також щорічне збільшення кількості майбутніх першокласників, що хочуть навчатись у проектних класах. Тому адміністрація гімназії уже розпочала підготовку до впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України» надалі не лише в початковій, а й в основній школі.