Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.
Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та інших міжнародних організацій свідчать про кричущу ситуацію з безпекою дорожнього руху в більшості країн. За оцінками ВООЗ, якщо не вжити термінових заходів, до 2020 року аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, випередивши серцево-судинні захворювання та СНІД. Дорожньо-транспортні пригоди називають “убивцею № 1” у світі.
За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У тридцятьох випадках зі ста їхня загибель пов’язана з їх власною неправильною поведінкою на дорозі, а не з помилкою водія. Прикро визнавати, але за рівнем смертності від дорожньо-транспортних пригод Україна посідає п’яте місце в Європі. За офіційною статистикою, у 2015 році в аваріях загинуло 4 709, травмовано – 38 917 осіб. Кожен третій загиблий – молода людина віком до 29 років. Найпоширенішим видом ДТП є наїзд на пішохода. На цей вид припадає до 50 % усіх ДТП.
З метою попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді в гімназії пройшов тиждень безпеки дорожнього руху в рамках якого були проведені уроки для учнів 5-8 класів на тему «100 пунктів безпеки» з використанням он-лайн уроків на платформі, що створена за участю експертів з безпеки дорожнього руху за ініціативи ГО «Traffic Chellenge» та за підтримки Національної поліції України та Уряду України.