Головна

Про гімназію

Режим роботи

Міжнародна співпраця

Контакти

Головна
Гуманітарна гімназія - експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського та регіонального рівнів, учасник національного проекту «Відкритий світ» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
В гімназії навчається 1022 учні в 34 класах. Учні 1-11 класів поглиблено вивчають англійську або німецьку мову, 3-11 класів - німецьку мову або англійську мову як другу іноземну.
У гімназії працює 97 педагогічних працівників. Серед них: 9 відмінників освіти України, 3 - нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», 35 учителів - методисти, 12 старших учителів, 53 учителя-спеціалісти вищої категорії.
У закладі обладнано 54 навчальні кабінети, 8 кабінетів кафедр, 2 кабінети психологів, кабінет соціального педагога, комп’ютерний клас, кабінет інформаційних технологій, «Зал досягнень», кабінет «Європейської освіти», кімната школяра, науково-методичні центри іноземних мов, початкового навчання, виховної роботи, контрольно-аналітичної, методичної роботи.
До послуг гімназистів 2 спортивні зали, гімнастичний зал, тренажерний зал, басейн з великою і малою ваннами, футбольне поле зі штучним покриттям, дитячий ігровий майданчик.
Заклад у 2011 році був відзначений дипломом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна» та медаллю «Трудова слава». Впродовж останніх років гімназія 6 разів входила в 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО. В 2017 році - срібною медаллю VІІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».
За останніх 5 років призерами Всеукраїнських олімпіад стали : на ІІІ етапі - 64 гімназиста, на ІV етапі – 17 гімназистів; призерами МАНу стали: ІІ етап - 65 гімназистів, ІІІ етап – 7 гімназистів.
Учні та вчителі гімназії беруть участь у Міжнародних проектах та програмах: «Школи: партнери майбутнього (PASCH)», «eTwinning», Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), «Молода Полонія», є партнерська співпраця з гімназією № 1 м. Люблін (Польща).
На базі гімназії функціонує культурно-освітній центр національних меншин України, при якому гімназисти мають змогу вивчати польську мову.

foto 20200513 1321159076

1) Назвіть столицю Республіки Польща.
Варшава.
2) Назвіть першу історичну столицю Польщі.
Всім відомо, що столицею Польщі є Варшава. Однак, так було не завжди. Першою офіційною столицею Польського князівство було місто Геч — з 860 по 1038 роки.


Місто Познань було столицею Польської Корони з 940 по 1039. Саме тут Мешко І прийняв християнство і це місто на довгі роки стало духовною столицею Польщі.
З 940 по 1039 столицею було місто Гнєзно. У 1040 році Казимир I Відновник призначає своєю столицею місто Краків, яке виконувало ці функції аж до 1609. В періоди після Першої і Другої світової війни функції столиці виконував Люблін.
Нарешті, у 1952 році, згідно з Конституцією Народної Республіки Польщі, держава вперше одержала юридично підтверджену столицю — Варшаву.

3) На честь якого казкового героя названа одна з вулиць Варшави?
У Варшаві існує вулиця Вінні-Пуха (на пол. "Ulica Kubusia Puchatka"). 50 років тому вулиця мала ім'я В.І. Леніна, потім було прийнято рішення її перейменувати, і відповідно конкурсу серед юних поляків, найпопулярнішим героєм виявився саме Вінні-Пух.
4) Назвіть імена братів, які за легендою заснували польську державу.
Напевне, нема у Польщі людини, яка не знала б легенду про заснування польської держави. А звучить вона так: мандрували троє братів – Лех, Чех та Рус. Лех заснував столицю своєї держави на місці, де стояло дерево з гніздом білого орла. На його честь він назвав град Ґнєзно (Gniezno) , який став столицею полян.
5) Назвіть державні символи Республіки Польща
До державної символіки Республіки Польща відносять державний прапор Польщі, що складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг, верхня смуга – біла, нижня – червона, а також герб і гімн Польщі.
Гербом є срібний коронований орел з золотим дзьобом та кігтями на червоному щиті. Державний гімн Польщі. - «Мазу́рка Домбро́вського» [1] (пол. Mazurek Dąbrowskiego слухатиопис файлу) . Автор слів — Юзеф Вибіцький (Józef Wybicki). Написана 1797 року в Італії, як пісня польських легіонів, котрі воювали на боці Франції, під командуванням Яна Хенрика Домбровського.
6) Назвіть Нобелівських лауреатів з Польщі.
Нобелівську премію серед поляків отримало шестеро людей, з них четверо (Віслава Шимборська, Генрік Сенкевич, Владислав Реймонт і Чеслав Мілош) у сфері літератури, один (Лех Валенса) – Нобелівську премію миру, і Марія Складовська-Кюрі – з хімії і фізики – єдина отримала Нобелівську премію в двох галузях. Та якщо порахувати всіх поляків, які отримали Нобелівську преміє по світу – можна нарахувати 17.
7) Назвіть основну релігію в Польщі.
Основна релігія в Польщі – католицизм. Його визнає аж 93% населення – це чи не найбільший відсоток сповідувачів однієї релігії серед країн Європи. Релігія настільки популярна в Польщі, що навіть є спеціальний католицький канал на телебаченні і в радіо.
8) Назвіть найвідомішого польського композитора.
Фридерик Шопен (1810-1849)
Найвідоміший польський композитор, який походить з родини французьких мігрантів. Його творчість відносять до найбільших досягнень Польщі. У віці 20-років майбутній композитор та піаніст переїхав до Франції. Назад до Польщі вже так і не повернувся.
Шопен створив 60 мазурок, три фортепіанні сонати, близько трьох десятків музичних етюдів, низку творів для фортепіано з оркестром, пісень для голосу з фортепіано на польські тексти. Його твори, особливо полонези та мазурки, вважали синонімом польськості.
Іменем Шопена названі численні об'єкти. Серед найвідоміших - філармонія в Гданську, Варшавська консерваторія, аеропорт у Варшаві, астероїд і кратер на Меркурії.
Фридерик Шопен вважається національним героєм Польщі!
9) Назвіть місто в якому жив легендарний Ва́вельський драко́н (пол. Smok Wawelski)
Ва́вельський драко́н (пол. smok wawelski) — легендарний дракон, який нібито жив у печері (що називалася Драконовою ямою) біля підніжжя Вавельського пагорба у Кракові.
10) Назвіть слово, яким у Польщі можна одночасно вітатися і прощатися.
«Сzesc»!