foto 20200105 1503712751

Мета проекту:
Привернути увагу громадськості та органів самоврядування міста до глобальної проблеми твердих побутових відходів.
Формувати екологічну культуру учнів.
Роз’яснення серед громадськості необхідності збереження навколишнього середовища.

Завдання проекту:
Розробити план заходів щодо покращення екологічної проблеми викиду використаних батарейок. Висвітлити результати дослідження на сайті гімназії, екологічному стенді; рекомендувати учням гімназії, жителям міста вжити необхідні заходи щодо утилізації використаних батарейок на території міста, покращення санітарно-епідеміологічного стану міста.

Актуальність проекту:
Використані елементи живлення містять ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи й сполуки. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, а речовини, які є в їхньому складі, випаровуються та вимиваються.
Через воду й повітря токсичні метали потрапляють у живі організми, внаслідок чого викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни та ракові захворювання.
Для промисловості відпрацьовані батарейки — це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів — кольорових металів та мінералів.
Тому доцільніше налагодити переробку батарей, ніж просто викидати їх на загальні сміттєзвалища. В Україні працює завод для переробки батарейок (ДП «Аргентум»), розташований у Львові. ДП «Аргентум» володіє відпрацьованими технологіями переробки основних груп батарейок (80% обсягу, що збирається) та може, приритмічних поставках, промислово переробляти близько 1 тонни на день. При зростанні обсягів зібраного матеріалу до проекту будуть долучені й інші підприємства галузі з передачею відповідних технологій.

Учасники проекту:
Учні, батьки та вчителі гімназії.

Стислий опис проекту
Участь у проекті беруть всі учні гімназії, вчителі. Ємкість для збирання використаних батарейок розміщена в спеціально відведеному місті у шкільному коридорі, поруч розміщена інформація про важливість даної акції. Учні та вчителі активно відгукуються і підтримують такі корисні починання в нашій гімназії. З кожним днем використаних елементів живлення стає все більше і більше.
Вже впродовж 4-х років учні гуманітарної гімназії здають більше 10 кг використаних батарейок для переробки в ГО «Екоклуб», що знаходиться в нашому місті на вул. Петра Могили. Завдяки реалізації проекту розширено коло однодумців, які не залишилися байдужими до проблем забруднення використаними батарейками. Нашу роботу підтримали учні, батьки, вчителі гімназії.

foto 20200105 1047291689