foto 20200508 1199189851

10 травня Україна, як і багато країн світу, відзначає найсвітліше і найрадісніше свято - День Матері. Традиція святкування свята пішла з США з 1907 року, коли американка Анна Джарвіс запропонувала заснувати таке свято, як данину пам’яті своїй матері. Цю ідею підтримала влада, а згодом до неї приєдналися й інші країни. Після завершення Першої світової війни День матері почали святкувати і в деяких європейських країнах. На сьогодні День матері відзначається у 85 країнах світу.


Українці теж долучилися до святкування Дня матері, і сталося це у 1928 році, щоправда не в Україні, а в Канаді. Ініціатором став Союз українок Канади. Наступного року свято відзначалося вже й у Львові. Ініціативу канадських жінок підтримала головний редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисілевська. 1929 року Союз українок зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Відтоді День матері відзначали дуже широко.
Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято було заборонене. Лише з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято матері повернулося в Україну.
День Матері – це особливе свято, коли можна ще раз нагадати найдорожчій людині, як ви її цінуєте і любите. Не забудьте знайти особливі слова для тих, хто подарував нам з вами життя. Для них ми назавжди - діти. Вони люблять кожного з нас просто за те, що ми є. Вони люблять нас такими, якими ми є. Головний подарунок в цей день – це, звичайно, увага, але символічні подарунки, листівки, квіти кожній мамі також буде приємно отримати. Здоров’я вам, любі мами, щастя, миру, удачі та любові!