foto 20191011 1937861777

14 жовтня - день святої Покрови Пресвятої Богородиці. Водночас із Днем українського козацтва наша країна відзначає день захисника України.Для учнів 10-А класу Рівненської гуманітарної гімназії було підготовлено та проведено виховну годину приурочену до Дня захисника України.

У своїх виступах учні розкрили історію виникнення та традиції свята Покрови Пресвятої Богородиці.Під час виховної години учні доповіли про найбільше та найвидатніше свято «Покрови» за часів козацтва, а Присвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. Завдяки козацтву виник другий тип ікони – «козацька Покрова». З недавніх пір це свято в Україні відзначають як день українського козацтва. Хлопці класу розповіли про УПА, яка теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці. У своїй доповіді учні розкрили релігійну та народну сутність свята Покрови. День Покрови посідає почесне місце серед пошанованих свят на Україні.

Отже, Покрова Пресвятої Богородиці – безумовно значне материнське свято, нагадує кожному про молитовне заступництво Божої матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України. Стало добрим звичаєм побувати 14 жовтня на службі Божій, прикрасити домашню ікону Богоматері, згадати родичів та знайомих, які пішли в похід, змушені десь воювати, боронячи Вітчизну і молитися за них.Сьогодні багато синів та дочок захищають територіальну цілісність і незалежність України, саме тому дане свято наряду з історичними традиціями набуває нового сенсу та значення.

Підготувала класний керівник 10-А класу Ваколюк Л.Ю.

foto 20191011 1687190897